FAQ

Are you unsure how Sellerfulfilment can assist you? Here are answers to some of the most frequently asked questions from our valued customers:

What are benefits ?

SellerFulfilment specializes in Retail Arbitrage, Online Arbitrage, and FBA Prep services. It particularly stands out with its experience in cross-border Online Arbitrage. Within this scope, it provides services such as Product Inspection, FNSKU Labeling, Packaging and Kit Assembly, Multi-Bagging, Boxing, Shrink Wrapping, Palletizing, and more for your FBA products.

Which marketplaces does SellerFulfilment cover?

SellerFulfilment currently operates as a sourcing store in Amazon.com (USA), Amazon.ca (Canada), and as sales stores in Amazon.com (USA), Amazon.ca (Canada) locations.

Bir ara depo kullanmanın bana ne tür yararları olacak?

Sizin için oluşturulan özel depo adresi aracılığıyla ürününüz çoğu zaman çok daha uygun fiyata ara depoya iletilir. Tüm ürünleriniz veya gönderimi olmayan(undeliverable) ürünleriniz için ara depo seçeneğini kullanabilirsiniz. Depoya ulaşan ürününüz özenle kontrol edilir ve sizin etiketleriniz ile tekrardan paketlenir. Sizin adınıza pakete mesajınız veya veya dilerseniz promosyon ürünleriniz eklenir ve sizin adınıza alıcıya gönderilir. Ara depo sistemi entegrasyonu ile ürünlerini gönderdiğiniz ara depo ile iletişim kurabilir, ticket oluşturarak hızlı bir şekilde ürünlerinizin son durumu ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

SellerFulfilment ile fatura oluşturabilir miyim?

Gerektiğinde mağazanıza özel bilgileri girerek kolayca otomatik fatura da oluşturabilirsiniz.

SellerFulfilment hangi ÜLKEDE hizmet vermektedir?

Amerika Birleşik Devletlerinin IIIinois eyaletinin Chicago şehrinde bulunan depomuzda hizmet vermekteyiz.

SellerFulfilment FBA ile HANGİ ÜLKELERE GÖNDERİM YAPMAKTADIR?

Sellerfulfilment şimdilik Amerika , Canada, Meksika, Singapur ve Avustralya ülkelerine FBA ürünlerinizin gönderilerini yapmaktadır. Çok yakında Japonya ve İngiltere gibi ülkeler hizmetlerimize dahil edilecektir.

SellerFulfilment ile DROPSHIPPING gönderisi yapabilirmiyiz?

Sellerfulfilment ile şimdilik web tabanlı arayüz ile Dropshipping gönderisi yapılamamaktadır. Dropshipping Hızlı kargo ile gönderi yapmak isteyen Özel müşterilerimiz için Amerika içindeki sevkiyatlarda manuel olarak sheet dosyası üzerinden işlenerek yerine getirilmektedir. Bu şekilde çalışmak isteyen müşterilerimizin öncelikle bizimle info@sellerfulfilment adresinden iletişime geçmesi gerekmektedir. Yakın zamanda Dropshipping hizmetiniz web tabanlı arayüzümüz ile online olarak hizmetinize sunulacaktır.

SellerFulfilment ile FBA çalışması nasıl yapılır?

Sellerfulfilment ile online arbitrage, wholesale veya private Label ürünlerinizi dilediğiniz yerden satın alarak depomuza gönderebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken Satın aldığınız ve FBA olarak hazırlanmasını istediğiniz ürünlerin ASIN numarası ile web tabanlı ara yüzümüzde sorgulama yaparak online olarak yerine getirme ücretini öğrenebilirsiniz. Ürünlerinizin tamamı depomuza teslim edildikten sonra Amazon standartlarında gerekli hazırlık işlemleri depomuz tarafından yerine getirilir ve siparişinizde seçtiğiniz ülkedeki amazon deposuna gönderimi sağlanır.

SellerFulfilment ÜYELİK Çeşitleri Nelerdir?

Sellerfulfilment 2 çeşit üyelik sistemi sunmaktadır. Standart üyelik ve Prime Üyelik. Prime Üyelik aylık 19,99 Dolar karşılığında sunulmaktadır. Prime üyeler her siparişte extra %12 indirim sağlanmaktadır.

SellerFulfilment ile oluşturulan bir siparişteki HAZIRLIK ÜCRETLERİ NELERİ KAPSAMAKTADIR?

Sellerfulfilment ile web tabanlı arayüzde ASIN sorgulayarak oluşturulan bir siparişte müşterilerimize gösterilen FBA hazırlık ücreti; ilgili siparişin kargo, etiketleme ve hazırlık işlemlerini kapsamaktadır. Siparişiniz için ayrıca gümrük vergisi talep edilmemektedir.

SellerFulfilment gönderimin GÜMRÜKTEN geçişini garanti eder mi?

Sellerfulfilment siparişinizdeki ürünlerin ilgili ülkeye girişinde gümrük vergisi çıkması halinde gümrük vergisini ödeyerek işlemleri yapmayı taahhüt etmektedir. Ürünlerinizin yasaklı olması veya özel izin gerekmesi halindeki durumlarda gönderici ile ileteşime geçilir. Her ülkenin farklı gümrük Regülasyonları olduğu için sorumluluk müşteriye aittir ve sorumluluk kabul edilmemektedir.

SellerFulfilment ile oluşturduğum bir siparişim kaç gün deponuzda BEKLEYEBİLİR?

Sellerfulfilment ile oluşturulan ve depomuza gönderilen bir siparişinizdeki ürünlerinizin tamamı depomuza teslim edildikten sonra 10 gün süreyle depomuzda muhafaza edilebilir. 15 günden sonra her siparişiniz için sözleşmemiz uyarınca her gün için 3$ alan kaplama ücreti talep edilir.

SellerFulfilment ile oluşturduğum ve depoya gönderdiğim bir siparişimdeki ürünlerin herhangi bir sebepten dolayı satın aldığım yere İADE etmem gerekirse benden extra ücret talep ediliyor mu ?

Bu durumda herhangi bir ücret talep etmiyoruz. İade kargo etiketlerini bize göndermeniz halinde yerine getireceğiz.

SellerFulfilment ile oluşturduğum ve depoya gönderdiğim bir siparişin ÖDEMESİNİ ne zaman yapmalıyım?

Sellerfulfilment ile oluşturulan bir siparişinizin ödemesini siparişinizin oluşturma aşamasında veya ürünlerinizin tamamı depomuza teslim edilene kadarki bir zamanda yapabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken konu tüm ürünleriniz depomuza ulaştığında ödemesinin yapılmış olmasıdır. Depo görevlisi tarafından ödeme yapılmayan siparişler için kullanıcıya bilgilendirme maili gönderilir.

SellerFulfilment gönderimin GÜMRÜKTEN geçişini garanti eder mi?

Sellerfulfilment siparişinizdeki ürünlerin ilgili ülkeye girişinde gümrük vergisi çıkması halinde gümrük vergisini ödeyerek işlemleri yapmayı taahhüt etmektedir. Ürünlerinizin yasaklı olması veya özel izin gerekmesi halindeki durumlarda gönderici ile ileteşime geçilir. Her ülkenin farklı gümrük Regülasyonları olduğu için sorumluluk müşteriye aittir ve sorumluluk kabul edilmemektedir.

SellerFulfilment ile oluşturduğum bir siparişi nasıl İPTAL edebilirim?

Sitemizden oluşturduğunuz bir siparişi iptal etmek için ödemesini yapmamış olmanız gerekmektedir. Ödemesi yapılan bir siparişin iptali ancak depo görevlileri tarafından yapılabilir. Bu sebeple siparişiniz kesinleştikten sonra ödemesini yapmanız gerekmektedir.

SellerFulfilment ile oluşturduğum bir siparişi nasıl DEĞİŞİKLİK yapabilirim?

Oluşturulan bir siparişin ödemesi yapılmamış ise, her zaman sipariş içerisindeki ASIN Ekle çıkar butonu ile ürünlerinizi güncelleyebilirsiniz. Ödemesi yapılmış bir siparişte değişiklik için depo görevlisi ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Bu işlemi sipariş içerisindeki depo ile mesajlaşma bölümünden yapabilirsiniz.

SellerFulfilment ÜRÜN BİRLEŞTİRME hizmeti sunuyor mu?

Açılışa özel ürün birleştirme için herhangi bir ücret talep etmiyoruz. Yakın zamanda ürün birleştirme hizmeti için istenen ücreti siparişi oluştururken ASIN e özel olarak görüntüleyerek teklif alabileceksiniz.

SellerFulfilment deposuna ürün gönderirken ADRES HATASI sorunu ile karşılaşıyorum veya, tedarikçim bir fulfilment deposuna ürün gönderimi reddediyor ne yapmalıyım?

Sellerfulfilment ile sipariş oluşturduğunuzda her siparişinize özel bir adres tanımlanmaktadır. Depomuza ürün gönderirken zorluk yaşıyorsanız aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz Fullname : Sellerfulfilment Warehouse yerine “ BRK EXPRESS SHOP LLC “ yazabilirsiniz Address 1 : 5658 W FILLMORE ST yazabilirsiniz. Address 2 : #FBA18/1460 yerine (örnek bir sipariş) aşağıdaki şekilde güncelleme yapabilirsiniz STE 18/1460 veya / işaretine izin vermiyorsa STE 18 yazabilirsiniz. Bu durumların dışındaki yapacağınız teslimatlar depomuz tarafından göndericisi tespit edilemeyeceği ve siparişinizin işlemlerinde gecikmelere neden olabileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

SellerFulfilment ile yapacağım gönderilerim için nasıl ÖDEME yapabilirim.

Sellerfulfilment alternatif ödeme yöntemleri sunmaktadır. https://www.sellerfulfilment.com/payments/create bağlantısından alternatif ödeme yöntemlerine ulaşabilirsiniz. STRİPE ödeme yöntemi ile kredi kartı / banka kartı ile anında ödeme yapabilirsiniz. STRİPE ödeme yönteminde Türkiye kartlarını desteklemektedir. Ancak bazı banka kartlarını izinlerden kaynaklı bu ödeme yönteminde hata ile karşılabilirsiniz. Ödeme yaptığınızda bağlantı sizi ana sayfayı yönlendirir. Tekrar login olarak panelim sayfasındaki bakiyenizi kontrol etmeniz gerekmektedir. %2,5 banka hizmet komisyonu uygulanmaktadır. PAYONEER ile ödeme yapabilmek için önce payoneer hesabınızdan payoneer mailimizi kullanarak ödemeyi göndermeli ve ardından gönderdiğiniz tutarı payoneer ödeme bildirimindeki formu kullanarak bize bildirmelisiniz. Bildirimin ardından ödeme hesabımıza geçtikten sonra aynı gün içerisinde bakiyeniz hesabınıza yüklenir. Diğer Ödeme Yöntemlerinde payoneer de olduğu gibi önce hesap bilgilerimizi kullanarak ödemeyi göndermeli ve ardından formu doldurarak bildirimde bulunmalısınız. Bildirimin ardından ödeme hesabımıza geçtikten sonra aynı gün içerisinde bakiyeniz hesabınıza yüklenir. Stripe harici yapılan ödemelerde form kullanılarak ödeme bildiriminde bulunulmaması halinde bakiye yüklemesi yapılmayacaktır.

İstediğiniz Cevabı bulamadınız mı? Bize Ulaşın